BazaTelefonów.pl
 

Test telefonu Siemens ME45

SIEMENS ME45

Wstęp
Skorzystawszy z Programu Wymiany Aparatów w mojej sieci (Plus) stałem się szczęśliwym posiadaczem nowej słuchawki - Siemensa ME45. Tego, czy był to dobry wybór oraz czy polecam ten telefon innym osobom, dowiecie się w dalszej części niniejszego testu.

Wygląd zewnętrzny i ergonomia
ME45 to bodaj najwygodniejszy telefon, jaki dane mi było testować. Dzięki swym małym wymiarom oraz umiarkowanej wadze (poniżej 100g) doskonale leży w ręku. Wszystkie klawisze znajdują się w odpowiednim miejscu a obsługa aparatu nie nastręcza większych trudności. Ze względu na swoją masę (nie jest to 85g Alcatela) trudno jednak zapomnieć, że trzyma się komórkę w kieszeni, jednak moim zdaniem jest to zaleta. Przeszkadzać może jedynie tym, którzy lubią trzymać telefon w kieszeni koszuli, narażając go przy tym na upadek przy każdym głębszym skłonie. Także i na to przygotowany jest Siemens: zaopatrzono go w obudowę o podwyższonej odporności na wodę, wstrząsy i kurz. Nie miałem jeszcze okazji przetestować zachowania aparatu w esktremalnych warunkach, niemniej jednak "opakowanie" wygląda dość solidnie - wykonane jest z niezłego plastiku z kompletem uszczelek na wszystkie otwory oraz gumową klawiaturą. Niestety, na pewno nie jest to telefon pancerny: już po kilku dniach na szybce wyświetlacza zaczęły pojawiać się rysy, rozpaczliwie wołając o futerał - płaski jak stół i miękki plastik źle znosi noszenie w kieszeni.

Wyświetlacz i menu.
Siemens ME45 wyposażony jest w pokaźnych rozmiarów wyświetlacz zdolny pomieścić do 7 linii tekstu. Podświetlany na delikatny, bursztynowy kolor. Dzięki wysokiej czytelności pisanie SMSów czy oglądanie stron WAP nareszczie staje się mało uciążliwe czy wręcz przyjemne. Samo menu, wbrew niektórym opiniom, reaguje dość "żwawo" i jest przemyślane (np. by skasować jakiś wpis należy zwykle wcisnąć raz prawy, raz lewy klawisz funkcyjny). Ogólnie rzecz biorąc, choć nie jest to wciąż ergonomia znana z Nokii, nawigowanie po nieprzeciętnie rozbudowych opcjach telefonu nie nastręcza trudności, plasując słuchawkę zaraz za produktami fińskiego producenta.

Transmisja i synchronizacja danych
W pudełku, poza telefonem i ładowarką, znajdziemy m.in. kabel do portu szeregowego komputera oraz płytę CD z oprogramowaniem do PC, co jest dla mnie miłym zaskoczeniem. Pierwszym przydatnym narzędziem, jakie warto zainstalować, jest program Data Exchange Software, służący do bezpośredniej wymiany danych z wirtualnym dyskiem telefonu. Siemens jest bowiem wyposażony w 384KB pamięci, którą można w dowolny sposób zagospodarować, kopiując pliki wprost z komputera bądź to redagując je (w ograniczonym zakresie) wprost w telefonie. I tak, pliki tekstowe o określonej długości znaków, oraz odpowiednio sformatowane melodie *.mid oraz obrazy *.bmp można oglądać we wbudowanej przeglądarce. Resztę plików można przegrać na inny komputer w nienaruszonej postaci i tam z powodzeniem edytować. Jest to niezłe rozwiązanie w sytuacji awaryjnej, gdy np. musimy wziąć ze sobą dokument MS Word. Transmisja na komputer wymaga, niestety, oddzielnego kabla i oprogramowania, DES znajduje się jednak na płycie o zredukowanych wymiarach, spokojnie mieszczącej się nawet w portfelu. Siemens ME45 to pierwszy telefon niemieckiego producenta (obok S45) wyposażony w pakietową transmisję danych GPRS. W chwili obecnej maksymalna prędkość transmisji wynosi 47600bps do abonenta oraz 19200bps od abonenta, jednak przewidziane są uaktualnienia oprogramowania, dzięki którym w przyszłości zwiększymy możliwości aparatu. Samą usługę GPRS (po aktywacji u operatora) można wykorzystać w dwojaki sposób: do oglądania stron WAP lub połączenia z komputerem i emulacji modemu.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Przepisz tekst z obrazka. Zaloguj się (lub zarejestruj) jeśli chcesz uniknąć tej weryfikacji.

Subskrybuj:
RSSAtom
Czytaj Blog BT

Nie masz konta? Rejestracja!
Baza skradzionych / zagubionych telefonów