BazaTelefonów.pl
 

2010-10-25 13:25 myPhone A320 NEXT - Android i dwie karty SIM

myPhone wprowadza do sprzedaży smartfon, będący unikalnym połączeniem zalet technologii Dual SIM i systemu operacyjnego Android. To kolejny po modelu A210 krok polskiego producenta w stronę urządzeń o najwyższym stopniu zaawansowania technologicznego.

MyPhone - producent telefonów komórkowych, dotychczas znany był głównie z przyjaznych dla użytkownika telefonów z serii myPhone Simple Life, jak również telefonicznych terminali wykorzystujących najnowsze technologie mobilne, o atrakcyjnym stosunku ceny do jakości. Dotychczas były to tylko telefony. Tym razem pod postacią modelu A320 NEXT wprowadza na rynek smartfon działający w oparciu o system Android 1.6 Donut. Jego unikalnym atrybutem jest - jak na myPhone przystało - obsługa dwóch kart SIM jednocześnie.

Wykorzystanie wersji Donut 1.6 systemu operacyjnego Android umożliwiło implementację technologii Dual SIM, znanej z większości modeli myPhone. W przypadku NEXT-a pozwala ona np. na przeglądanie internetu lub ściąganie, czy wysyłanie wiadomości e-mail za pomocą jednej karty, przy jednoczesnej gotowości do odebrania połączenia przychodzącego na drugą kartę SIM. Rozwiązanie takie jest szczególnie interesujące dla osób chcących efektywnie zredukować koszty połączeń. Korzystając z atrakcyjnej taryfy na połączenia internetowe jednego operatora, możemy być jednocześnie dostępni pod stałym numerem abonamentowym. To rozwiązanie zainteresuje też wszystkich często podróżujących poza granice naszego kraju - połączenia internetowe w roamingu są nadal drogie, opłaca się więc w tym celu skorzystać z karty SIM lokalnego operatora, przy jednoczesnej dostępności pod stałym numerem telefonu.Sercem myPhone A320 NEXT jest procesor Marvell PXA310, taktowany zegarem o częstotliwości 624 MHz. Dotykowy, 3-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 240x400 pikseli pozwala na sprawną obsługę urządzenia, natomiast klawisze nawigacyjne pod ekranem ułatwiają korzystanie z niektórych funkcji tego smartfona. W modelu A 320 znalazło się wiele funkcji zwiększających jego walory praktyczne. Aparat cyfrowy wyposażony w matrycę o rozdzielczości 5 megapkseli umożliwia wykonywanie za pomocą NEXT-a wysokiej jakości zdjęć. Moduły Wi-Fi (802.11 b/g) oraz EDGE pozwalają na wykorzystanie urządzenia do sprawnego surfowania po internecie, czy odbierania i wysyłania wiadomości e-mail. Możliwość instalacji wielu aplikacji działających pod systemem Android, w połączeniu z multimedialnymi dodatkami, takimi jak radio FM z RDS-em, czy odtwarzacze plików audio i video sprawia, że funkcjonalność A320 NEXT wyraźnie wykracza poza możliwości dotychczas produkowanych telefonów ze znakiem myPhone. Urządzenie wyposażono też w moduł Bluetooth 2.0 (EDR), port USB, złącze kart micro SD i czujnik ruchu.

Akumulator litowo-jonowy o pojemności 1200 mAh pozwala na działanie urządzenia w stanie czuwania do 4 dni lub na przeprowadzenie do 5 godzin rozmów telefonicznych.

Sugerowana cena detaliczna myPhone A320 NEXT - 1199 złotych brutto.

Smartfon objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta, w systemie door-to-door.

Źródło: myPhone

by Wojtek Konopa, Wyświetlono 1673 razy. Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

If you want to avoid this verification please login (or register).

Komentarze naszych użytkowników: (1):
  • Elektron7 @ 2010-10-28 22:26:

    Skoda, że myPhone A320 NEXT ma tak przestarzałą wersją Andrioda - 1.6. No i jego cena jest zdecydowanie za wysoka. Miejmy nadzieje, że model ten dostanie aktualizację do bardziej aktualnej wersji systemu operacyjnego (co najmniej 2.1) no i że jego cena spadnie poniżej 1000 zł.

Subskrybuj:
RSSAtom
Czytaj Blog BT

Nie masz konta? Rejestracja!
Baza skradzionych / zagubionych telefonów

Baza telefonów to:

7251 marki
21129 telefony
5797 tablety
754 modemy
521 testów
171164 zdjęć
1612 zdjęć 3D
12177 komentarzy
203 video