BazaTelefonów.pl
 

2010-10-25 13:25 myPhone A320 NEXT - Android i dwie karty SIM

myPhone wprowadza do sprzedaży smartfon, będący unikalnym połączeniem zalet technologii Dual SIM i systemu operacyjnego Android. To kolejny po modelu A210 krok polskiego producenta w stronę urządzeń o najwyższym stopniu zaawansowania technologicznego.

MyPhone - producent telefonów komórkowych, dotychczas znany był głównie z przyjaznych dla użytkownika telefonów z serii myPhone Simple Life, jak również telefonicznych terminali wykorzystujących najnowsze technologie mobilne, o atrakcyjnym stosunku ceny do jakości. Dotychczas były to tylko telefony. Tym razem pod postacią modelu A320 NEXT wprowadza na rynek smartfon działający w oparciu o system Android 1.6 Donut. Jego unikalnym atrybutem jest - jak na myPhone przystało - obsługa dwóch kart SIM jednocześnie.

Wykorzystanie wersji Donut 1.6 systemu operacyjnego Android umożliwiło implementację technologii Dual SIM, znanej z większości modeli myPhone. W przypadku NEXT-a pozwala ona np. na przeglądanie internetu lub ściąganie, czy wysyłanie wiadomości e-mail za pomocą jednej karty, przy jednoczesnej gotowości do odebrania połączenia przychodzącego na drugą kartę SIM. Rozwiązanie takie jest szczególnie interesujące dla osób chcących efektywnie zredukować koszty połączeń. Korzystając z atrakcyjnej taryfy na połączenia internetowe jednego operatora, możemy być jednocześnie dostępni pod stałym numerem abonamentowym. To rozwiązanie zainteresuje też wszystkich często podróżujących poza granice naszego kraju - połączenia internetowe w roamingu są nadal drogie, opłaca się więc w tym celu skorzystać z karty SIM lokalnego operatora, przy jednoczesnej dostępności pod stałym numerem telefonu.Sercem myPhone A320 NEXT jest procesor Marvell PXA310, taktowany zegarem o częstotliwości 624 MHz. Dotykowy, 3-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 240x400 pikseli pozwala na sprawną obsługę urządzenia, natomiast klawisze nawigacyjne pod ekranem ułatwiają korzystanie z niektórych funkcji tego smartfona. W modelu A 320 znalazło się wiele funkcji zwiększających jego walory praktyczne. Aparat cyfrowy wyposażony w matrycę o rozdzielczości 5 megapkseli umożliwia wykonywanie za pomocą NEXT-a wysokiej jakości zdjęć. Moduły Wi-Fi (802.11 b/g) oraz EDGE pozwalają na wykorzystanie urządzenia do sprawnego surfowania po internecie, czy odbierania i wysyłania wiadomości e-mail. Możliwość instalacji wielu aplikacji działających pod systemem Android, w połączeniu z multimedialnymi dodatkami, takimi jak radio FM z RDS-em, czy odtwarzacze plików audio i video sprawia, że funkcjonalność A320 NEXT wyraźnie wykracza poza możliwości dotychczas produkowanych telefonów ze znakiem myPhone. Urządzenie wyposażono też w moduł Bluetooth 2.0 (EDR), port USB, złącze kart micro SD i czujnik ruchu.

Akumulator litowo-jonowy o pojemności 1200 mAh pozwala na działanie urządzenia w stanie czuwania do 4 dni lub na przeprowadzenie do 5 godzin rozmów telefonicznych.

Sugerowana cena detaliczna myPhone A320 NEXT - 1199 złotych brutto.

Smartfon objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta, w systemie door-to-door.

Źródło: myPhone

by Wojtek Konopa, Wyświetlono 1708 razy. Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Komentarze naszych użytkowników: (1):
  • P*** r*** (77.254.135.xxx) @ 2010-10-28 22:26:

    Skoda, że myPhone A320 NEXT ma tak przestarzałą wersją Andrioda - 1.6. No i jego cena jest zdecydowanie za wysoka. Miejmy nadzieje, że model ten dostanie aktualizację do bardziej aktualnej wersji systemu operacyjnego (co najmniej 2.1) no i że jego cena spadnie poniżej 1000 zł.

Subskrybuj:
RSSAtom
Czytaj Blog BT

Nie masz konta? Rejestracja!
Baza skradzionych / zagubionych telefonów

Baza telefonów to:

7620 marki
22308 telefony
5849 tablety
764 modemy
521 testów
180782 zdjęć
1613 zdjęć 3D
13721 komentarzy
203 video