BazaTelefonów.pl
 

2011-08-03 13:17 Nowe smartfony z systemem BlackBerry 7

Firma Research In Motion poinformowała o planach wprowadzenia na rynek 5 nowych smartfonów BlackBerry opartych na systemie operacyjnym BlackBerry 7 OS. We współpracy z operatorami i dystrybutorami z całego świata RIM wprowadza dwa nowe modele BlackBerry Bold i trzy nowe modele BlackBerry Torch - wszystkie wyposażone w wydajny, nowy system BlackBerry 7 OS.

Wprowadzenie na rynek tej rodziny smartfonów jest największą w historii globalną premierą produktów RIM. Ponad 225 operatorów i dystrybutorów rozpoczęło lub już ukończyło ponad 500 programów certyfikacyjnych dotyczących tych 5 nowych urządzeń.

Pięć nowych smartfonów z systemem BlackBerry 7 zawiera elementy sprzętowe i oprogramowanie RIM nowej generacji. Użytkownicy mają do wyboru modele o zróżnicowanym wzornictwie i konstrukcji, a wszystkie one udostępniają najwyższej klasy funkcje komunikacyjne, multimedialne i użytkowe.

Nowe smartfony BlackBerry Bold 9900 i 9930 to najbardziej płaskie w historii smartfony RIM. Oba są wyposażone w dużą klawiaturę i imponujący wyświetlacz dotykowy. Nowy smartfon BlackBerry Torch 9810 stanowi kontynuację popularnego BlackBerry Torch 9800 i łączy w sobie duży ekran dotykowy z wygodną, wysuwaną klawiaturą. Eleganckie BlackBerry Torch 9850 i 9860 wyróżniają się zupełnie nową konstrukcją — są obsługiwane wyłącznie dotykowo, co ułatwia największy w historii smartfonów BlackBerry ekran.

„Jest to największa globalna premiera smartfonów BlackBerry w naszej historii” — powiedział Mike Lazaridis, President i Co-CEO w firmie Research In Motion. „Rozwiązanie BlackBerry oferuje najlepsze w swojej klasie doświadczenie mobilnej komunikacji, które użytkownicy tak lubią. Sądzimy, że będą również zachwyceni szybszym działaniem, lepszym przeglądaniem Internetu i rozbudowanymi funkcjami multimedialnymi, które oferują nowe smartfony BlackBerry Bold oraz BlackBerry Torch.”

System nowej generacji BlackBerry 7 OS
BlackBerry 7 wprowadza nową generację przeglądarki BlackBerry, która zapewnia bardziej płynne, jedno z najlepszych w branży, przeglądanie sieci. Dzięki połączeniu istotnej poprawy wydajności zaawansowanego silnika przeglądarki WebKit z udoskonaleniem mocy urządzeń przeglądanie stron internetowych przy użyciu nowych smartfonów z systemem BlackBerry 7 odbywa się nawet o 40% szybciej niż w smartfonach z systemem BlackBerry 6 i aż o 100% szybciej niż w smartfonach działających na platformie BlackBerry 5*. Dodatkowe udoskonalenia nowej generacji przeglądarki BlackBerry zoptymalizowały również płynność przesuwania i powiększania zawartości strony - co istotnie ułatwia nawigację - oraz wydajność HTML5 co z kolei zapewnia niewiarygodne wrażenia z gier oraz oglądania plików video.

Nowe smartfony RIM z systemem BlackBerry 7 zawierają także technologię BlackBerry Liquid GraphicsTM. Każdy smartfon jest wyposażony w wydajny, specjalny procesor graficzny, bardzo szybki procesor CPU oraz doskonały wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Dzięki połączeniu tych elementów uzyskuje się niezwykle dokładny interfejs dotykowy z całkowicie płynnymi efektami wizualnymi.

Dodatkowo, smartfony wyposażone w platformę BlackBerry 7 kontynuują tradycję dostarczania najlepszych na świecie wrażeń z komunikacji mobilnej dzięki wysoce zintegrowanym funkcjom telefonu, poczty email, przesyłaniu krótkich wiadomości oraz aplikacji społecznościowych aby zapewnić użytkownikom pełną łączność i efektywność w ciągu całego dnia. Ostatnie udoskonalenia obejmują najnowszą wersję BBM (BlackBerry® Messenger) który udostępnia swoje funkcje innym aplikacjom (informacje można znaleźć w osobnym komunikacie z 28 lipca 2011 r.). Zaktualizowana aplikacja Social Feeds (2.0) w systemie BlackBerry 7 prezentuje nowości z mediów społecznościowych, podcastów i innych ulubionych serwisów w jednym, skonsolidowanym widoku. Nowa aplikacja Facebook dla BlackBerry (2.0) wprowadza funkcjonalność integracji czatu Facebook z BBM co umożliwia użytkownikom łatwiejszy kontakt w czasie rzeczywistym z ich znajomymi z serwisu Facebook.

BlackBerry 7 OS zawiera także inne standardowo zainstalowane aplikacje oraz funkcje zwiększające efektywność i ułatwiające współpracę. Do smartfonów dodano darmową wersję Premium aplikacji Documents To Go z wszechstronnymi funkcjami edycji dokumentów, a także natywną przeglądarkę dokumentów PDF. BlackBerry® Protect jest również preinstalowany**, oferując klientom pewność, że ich dane są zabezpieczone w kopii zapasowej w chmurze. Z systemem BlackBerry 7 jest zintegrowana funkcja BlackBerry Balance (zapowiedziana 2 maja 2011 r.). Umożliwia ona użytkownikom w firmach korzystanie ze wszystkich funkcji smartfonów BlackBerry z zachowaniem zaawansowanych zabezpieczeń i kontroli wymaganych przez działy IT. Popularna funkcja uniwersalnego wyszukiwania została rozbudowana o możliwość zamiany mowy na tekst — dzięki temu wystarczy powiedzieć, czego się szuka aby zacząć przeszukiwanie urządzenia i Internetu.

Nowa, wydajna platforma

Smartfony BlackBerry nowej generacji działają z nową platformą opracowaną z myślą o wydajności. Oprócz systemu BlackBerry 7 OS każdy smartfon zawiera udoskonalone elementy sprzętowe, takie jak procesor o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, kamerę wideo HD, układ graficzny obsługujący obraz 24-bitowy o wysokiej rozdzielczości, a także zaawansowane czujniki umożliwiające korzystanie z aplikacji dedykowanych rzeczywistości rozszerzonej, takich jak Wikitude, które płynnie integrują się z BBM 6. Wszystkie te nowości służą zapewnieniu najwyższej klasy funkcji komunikacyjnych, multimedialnych i użytkowych.

Smartfony BlackBerry Bold 9900 i 9930 z wyświetlaczem dotykowym i klawiaturą
Seria BlackBerry Bold 9900 to najbardziej płaskie w historii smartfony BlackBerry (mają zaledwie 10,5 mm grubości). To także pierwsze modele oferujące doskonałe połączenie wydajnej klawiatury i ekranu dotykowego w słynnym urządzeniu BlackBerry Bold. Nowe BlackBerry Bold 9900 i 9930 to także pierwsze smartfony BlackBerry z wbudowanym wsparciem dla NFC (Near Field Communications), nowej technologii umożliwiającej miedzy innymi parowanie akcesoriów czy odczytywanie tagów SmartPoster poprzez proste dotknięcie smartfonem. Wyróżniająca się pięknym wzornictwem, zachwycająco efektywną klawiaturą oraz wspaniałym wyświetlaczem dotykowym seria BlackBerry Bold 9900 została wykonana z najwyższej klasy materiałów. W urządzeniach tych zastosowano ramę ze szczotkowanej stali nierdzewnej oraz ultralekkie i bardzo mocne tworzywo kompozytowe dopełniające estetykę tego wyjątkowego smartfonu.

Smartfon BlackBerry Torch 9810 z wyświetlaczem dotykowym i wysuwaną klawiaturą
Następca popularnego modelu BlackBerry Torch 9800, nowy BlackBerry Torch 9810 działa szybciej i płynniej dzięki bardzo wydajnym elementom sprzętowym oraz systemowi BlackBerry 7 OS z udoskonalonymi funkcjami multimedialnymi. Wyposażony w duży wyświetlacz dotykowy o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 3,2" oraz charakterystyczną klawiaturę BlackBerry, którą można wysunąć w celu szybkiego pisania, łączy w sobie to, co najlepsze w obu sposobach obsługi smartfonu.

W pełni dotykowe smartfony BlackBerry Torch 9850 i 9860
Smartfony BlackBerry Torch 9850 i 9860 zapewniają szybkie, płynne działanie systemu BlackBerry 7 w eleganckiej, nowej konstrukcji z obsługą w pełni dotykową. Wyposażone w imponujący, nowy wyświetlacz o przekątnej 3,7” — największy dotychczas w smartfonach BlackBerry — modele BlackBerry Torch 9850 i 9860 zostały zoptymalizowane pod kątem wyświetlania stron internetowych, zdjęć, wideo oraz zaawansowanych funkcji gier, jednocześnie nadal zapewniając możliwości współpracy i komunikacji w czasie rzeczywistym, tak bardzo doceniane przez miliony użytkowników smartfonów BlackBerry na całym świecie.

Dostępność
Nowej generacji smartfony BlackBerry będą dostępne u operatorów na całym świecie w tym miesiącu. Daty dostępności poszczególnych urządzeń u określonych operatorów zostaną podane we współpracy z partnerami RIM.

Źródło: RIM

by Wojtek Konopa, Wyświetlono 2587 razy. Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Subskrybuj:
RSSAtom
Czytaj Blog BT

Nie masz konta? Rejestracja!
Baza skradzionych / zagubionych telefonów

Baza telefonów to:

7554 marki
22167 telefony
5848 tablety
764 modemy
521 testów
179282 zdjęć
1613 zdjęć 3D
13593 komentarzy
203 video