BazaTelefonów.pl
 

2011-10-14 12:26 Tłumacz głosowy Google dla Androida

Technologia mobilna i sieć ułatwiły ludziom z całego świata dostęp do informacji i komunikację. Jednak nadal pozostaje do pokonania jedna bariera: językowa. Próbujemy ją przełamać by każdy mógł porozumiewać się z każdym jeszcze łatwiej.

Wcześniej w tym roku Google udostępnił uaktualnienie Tłumacza Google dla Androida z nowym odświeżonym wyglądem i eksperymentalną funkcją nazwaną Tryb Konwersacji. Dzisiejsza aktualizacja przynosi dodatkową elastyczność do Tłumacza Google z nowymi możliwościami oglądania rezultatów tłumaczeń oraz Trybem Konwersacji dla 12 dodatkowych języków, w tym języka polskiego.

Tryb Konwersacji, to eksperymentalny interfejs zbudowany w celu bardziej naturalnego tłumaczenia mowy, obsługuje teraz tłumaczenie "mówienie-mówienie" w 14 językach. Po prostu powiedz to co chcesz do mikrofonu, a aplikacja automatycznie przetłumaczy to co powiedziałeś i głośno przeczyta tłumaczenie. Osoba, z którą rozmawiasz, może wtedy odpowiedzieć w swoim języku, a aplikacja przetłumaczy jej wypowiedź na Twój język i głośno wymówi.

Chcesz powiedzieć "where is the train", a mechanizm rozpoznał to jako "where is the rain"? Teraz możesz ręcznie poprawić pojedyncze słowa przed tłumaczeniem i dodać do słownika nowe wyrazy.

Technologia nadal jest dostępna w wersji Alfa, czynniki takie jak szum tła czy regionalne akcenty, mogą sprawić, że nie zrozumie ona co mówisz. Mimo tego, jesteśmy podekscytowani mogąc zaoferować bardziej płynne tłumaczenie w kolejnych językach i pomagając rozpocząć rozmowę niezależnie do miejsca na świecie, w którym przebywasz. Tryb Konwersacji tłumaczy teraz pomiędzy językami angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, holenderskim, hiszpańskim, mandaryńskim chińskim, japońskim, koreańskim, rosyjskim, czeskim, polskim, tureckim i brazylijskiej odmianie portugalskiego.

Sprawdzając rezultat tłumaczenia, możesz teraz nacisnąć ikonę ze szkłem powiększającym, by obejrzeć je w trybie pełnoekranowym i pokazać osobie znajdującej się obok, lub po prostu użyć gestu uszczypnięcia by powiększyć tekst.

Dotknij szkło powiększające, by wyświetlić tłumaczenie na pełnym ekranie

Wolisz tłumaczenie na tablecie? Google dostosował interfejs użytkownika do większych ekranów.

Poza rozszerzeniem Trybu Konwersacji do 14 języków, Tłumacz Google dla Androida obsługuje teraz 63 języki, w tym 24 w trybie tekst-do-mowy i 17 w trybie wprowadzania głosowego.

Najnowszą wersję Tłumacza Google możesz pobrać z Android Market, dostępna jest dla smartfonów i tabletów z wersją systemu Android 2.2 lub wyższą.

Źródło: Blog Google Polska

by Wojtek Konopa, Wyświetlono 5775 razy. Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Subskrybuj:
RSSAtom
Czytaj Blog BT

Nie masz konta? Rejestracja!
Baza skradzionych / zagubionych telefonów

Baza telefonów to:

7554 marki
22153 telefony
5848 tablety
764 modemy
521 testów
179238 zdjęć
1613 zdjęć 3D
13590 komentarzy
203 video